•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Oracles - „Miserycorde”

Napisał Dział: Recenzje
Ocena
(2 głosów)
Oracles - „Miserycorde” - 4.5 out of 5 based on 2 votes

Każdy kto siedzi w świecie ekstremalnego heavy metalu, czy też death metalu będzie kojarzył ekipę z Aborted. Założony w 2008 roku belgijski band Oracles ma wiele wspólnego z Aborted, w końcu założyli go muzycy, którzy na co dzień grają w tej formacji. Co warto wiedzieć o Oracles to, że też specjalizują w ekstremalnym metalu, choć w ich muzyce nie brakuje elementów wyjętych z groove metalu, gothic metalu czy death metalu. Ta różnorodność jest atutem i to jest coś co zachwyca w debiutanckim dziele zatytułowanym „Miserycorde”. Zespół stara się wykroczyć poza pewne ramy i zaskoczyć nas różnymi smaczkami. Pojawianie się motywów progresywnych czy echa symfonicznego metalu są miłym zaskoczenie. Zwłaszcza, że zostają bardzo dobrze wykorzystane na poczet danej kompozycji.

BRYMIR - „Slayer of Gods”

Napisał Dział: Recenzje
Ocena
(1 głos)
BRYMIR - „Slayer of Gods” - 4.0 out of 5 based on 1 vote

5 lat przyszło czekać fanom fińskiego Brymir na nowy album. Warto było jednak czekać na drugi album tej formacji, która specjalizuje się w graniu melodyjnego death metalu z domieszką symfonicznego metalu czy pagan metalu. Działają od 2006 roku i przez te 10 lat wypracowali swój styl, swoją jakość dlatego nie było obaw co do poziomu „Slayer of Gods”. To co znajdziemy na tej płycie to kawał dobrej muzyki, która z jednej strony dostarcza nam ostre, rozpędzone utwory przesycone death metalem. Jednak nie brakuje też bardziej melodyjnych kompozycji, czy też takich bardziej podniosłych i przesyconych symfonicznymi patentami. Jest w czym wybierać i nie ma mowy tutaj o rutynie.

AETHERIAN - „Tales of Our Times” EP

Napisał Dział: Recenzje
Ocena
(1 głos)
AETHERIAN - „Tales of Our Times” EP - 3.0 out of 5 based on 1 vote

Ciężko czasami wyrobić sobie zdanie o danym zespole, kiedy zespół ma na swoim koncie tylko epkę i dema. W przypadku greckiego Aetherian musiało to wystarczyć. Jest to grecki band, a raczej projekt muzyczny, który powstał w 2013 roku. Trzech muzyków złączyło siły by grać melodyjny death metal, który jest osadzony w mrocznym uniwersum. „Tales of Our Times” to jedyny mini album, który ujrzał światło dzienne w 2015 r. Ten krążek to znakomite potwierdzenie tego co potrafi ten zespół. Wiedzą jak grać ciekawe melodie, jak urozmaicać utwory, jak budować klimat, napięcie, a ich specjalnością jest dobre wyczucie i umiejętność zaskakiwania.

Khrysoar - „Chaos”

Napisał Dział: Recenzje
Ocena
(1 głos)
Khrysoar - „Chaos” - 4.0 out of 5 based on 1 vote

Każdy kto ceni sobie twórczość Wintersun, Amon Amarth czy Tyr z pewnością bez większych problemów przekona się do cypryjskiego projektu muzycznego o nazwie Khrysaor. Ten projekt został założony w kwietniu 2014 r z inicjatywy Alexisa Yiangoulisa i Thirsosa Makloklasu. Panowie za cel obrali sobie granie podniosłego, klimatycznego melodyjnego death metalu w symfonicznym wydaniu. Co ich charakteryzuje to filmowa oprawa dźwięków, tajemniczy i wciągający klimat, a także urozmaicanie kompozycji w danej strukturze.

Dimlight - „The Lost Chapter”

Napisał Dział: Recenzje
Ocena
(1 głos)
Dimlight - „The Lost Chapter” - 4.0 out of 5 based on 1 vote

Grecki Dimlight powstał w 2006 roku, a trzy lata później, bo około połowy 2010 roku, ukazał się ich debiutancki album zatytułowany "Obtenebration" wydany przez Emotion Art Ltd. Kolejny ukazał się w 2012 roku i nosił tytuł "Psychosynthesis". Zdobył sukces i przyniósł zespołowi zaproszenie na Metal Female Voices Festival (MFVF). Oprócz tego zespół zaczął intensywnie koncertować w Europie wspólnie z Arch Enemy, Lacuna Coil, Epica, Septic Flesh, Rotting Christ, Firewind, Delain, Xandria, Visions of Atlantis, Leaves 'Eyes i wielu innych. W 2014 roku do zespołu dołączyła nowa wokalistka Eva Foulanou, która zastąpiła Sanna Salou.

Rapheumets Well - „The Exim”

Napisał Dział: Recenzje
Ocena
(1 głos)
Rapheumets Well - „The Exim” - 4.0 out of 5 based on 1 vote

Nie minęły pełne dwa lata od premiery debiutanckiego albumu „Dimensions”, a już przyszedł czas na premierę drugiej płyty, która nosi tytuł „The Exim”. Widać, że zespół opracował swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny. Nie przypadkowo zresztą porównywany jest z Dimmu Borgir czy Fleshgod Apocalypse. Riffy, solówki, czy bogata część symfoniczna dopracowana w najdrobniejszych szczegółach.

Meden Agan - „Lacrima Dei”

Napisał Dział: Recenzje
Ocena
(1 głos)
Meden Agan - „Lacrima Dei” - 4.0 out of 5 based on 1 vote

Greccy bogowie symfonicznego metalu powracają ze swoim trzecim albumem zatytułowanym „Lacrima Dei” Płyta z pewnością dla fanów symfonicznego metalu. Operowy wokal Majii Kampaki oraz styl w jakim została nagrana płyta przypomina twórczość takich tuzów jak Epica, Nightwish czy Within Temptation. Ogólnie wokal może nie jest najmocniejszą stroną płyty, ale z drugiej strony podkreśla symfoniczne brzmienie materiału. Ogólnie konstrukcja płyty jest przemyślana, poukładana, spójna, bez zbędnych wodotrysków.

Gorgon - „Titanomachy”

Napisał Dział: Recenzje
Ocena
(1 głos)
Gorgon - „Titanomachy” - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Z dużą ostroznością podchodzę do albumów z gatunku epickiego i symfonicznego metalu, ponieważ większość brzmi bardzo podobnie do siebie z małymi wyjątkami. Jednym z takich wyjątków jest zespół francuski Gorgon ze swoim debiutanckim krążkiem Titanomachy. Zespół został założony w 2013 roku, w Paryżu przez wokalistę Paul'a Thureau.

Ten album to umiejętne połączenie różnorodnych elementów z różnych gatunków. Usłyszeć można elementy epickiego i symfonicznego metalu z wpływami etniczno-orientalnymi połączone z mocą death metalu! Trzeba zaznaczyć, że duży wpływ na całokształt płyty ma orkiestra umiejętnie połączona Z riffami i wokalem, oddając metalowy klimat.

NOWOŚCI

28,15,0,50,1
600,600,60,1,5000,1000,25,2000
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Armageddon
Equilibrium - Armageddon 2016
Over The Past
Legacy Of Emptiness - Over The Past 2017
Enders Doors
Rapheumets Well - Enders Doors 2017
Hymns from Realms Yonder
Netherbird - Hymns from Realms Yonder 2017
Bloodwinter
Wolfchant - Bloodwinter 2017
The Fall Of Olympus
Spartan - The Fall Of Olympus 2017
Miseriae Mundi
Pictura Poesis - Miseriae Mundi 2017
All Shall Burn
Yggdrasil - All Shall Burn 2017
Im neber der Verganglichkeit 2017
Totengefluster - Im Neber der Verganglichkeit 2017

Ostatnio dodane

Szukaj

Copyright © 2017 ZoneMetal.PL | GavickPro. All rights reserved.