•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Nightwish - „Endless Forms Most Beautiful”

Nightwish - „Endless Forms Most Beautiful” - 4.0 out of 5 based on 1 vote

Świat płakał, gdy Tarja Turunen rozstawała się z Nightwish. Płakała też sama wokalistka. Od tamtej chwili upłynęło niemal dziesięć lat, najwyższa pora wyjść z tej żałoby! Nightwish to na dzień dzisiejszy jeden z najważniejszych zespołów grających symfoniczny metal. Natomiast ich ostatni album "Endless Forms Most Beautiful" to nic innego jak kontynuacja poprzedniego albumu. Wsłuchując się w nowy krążek odnosi się wrażenie, że zespół próbuje nawiązać do korzeni.

I tak, na początek energiczny "Shudder before the Beautiful", w którym znajdziemy to, co Tuomas Holopainen tak bardzo niegdyś lubił, czyli walkę gitar z klawiszami. Później nieco mocniejszy "Weak Fantasy". Można tu mieć zastrzeżenia do gitarzysty Empuu, którego stać na więcej, a tutaj prawie go nie słychać. Natomiast znakomicie wywiązuje się ze swojego zadania nowy perkusista Kaia Hanto. "Elan" to spokojny, klimatyczny, typowy, singlowy kawałek, w których Floor pokazała swoje operowe umiejętności. Kolejnym utworem jest energiczny "Yours is an empty Hope", w którym jest w końcu mocniejszy riff i pewniejszy wokal Floor, wspierany przez Marco Hietale. Balladowy "Our Decades in the Sun" to pierwszy zgrzyt na płycie, który tak naprawdę niczego nie wnosi do całości. "My Walden" bardzo podobny stylistycznie do singlowego "Elan", z tą różnicą że ma w sobie znacznie więcej energii. Mocnym akcentem na płycie jest jednak tytułowy kawałek, który jest mieszanką "Once" i "Imaginaerum". Miło znów usłyszeć nieco mocniejsze granie w wykonaniu Nightwish. W podobnej tonacji jest utrzymany przebojowy "Alpenglow", który również zabiera nas do starego dobrego Nightwish i tutaj Floor też stara się śpiewać agresywniej. Miłym dodatkiem są partie fletowe.

Cała płyta to opowieść o nauce i rozumie, a jednocześnie miłości i szczęściu. Tuomas wśród inspiracji wymienia wiele książek, ale wpływy autora „Najwspanialszego widowiska świata” są najbardziej widoczne. To on swoim łagodnym i spokojnym głosem spaja początek i koniec płyty. To jemu zawdzięczać możemy 24-minutowe zakończenie "The Greatest show on earth".

"Endless forms most beautiful" to płyta energiczna. Floor jest lepszą wokalistką, która chyba nie pokazała jeszcze swoich pełnych umiejętności wokalnych. Co by nie napisać, to trzeba oddać że jest to solidny album, warto posłuchać.

 

Ostatnio zmieniany
Ocena
(1 głos)

Multimedia

NOWOŚCI

28,15,0,50,1
600,600,60,1,5000,1000,25,2000
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Armageddon
Equilibrium - Armageddon 2016
Over The Past
Legacy Of Emptiness - Over The Past 2017
Enders Doors
Rapheumets Well - Enders Doors 2017
Hymns from Realms Yonder
Netherbird - Hymns from Realms Yonder 2017
Bloodwinter
Wolfchant - Bloodwinter 2017
The Fall Of Olympus
Spartan - The Fall Of Olympus 2017
Miseriae Mundi
Pictura Poesis - Miseriae Mundi 2017
All Shall Burn
Yggdrasil - All Shall Burn 2017
Im neber der Verganglichkeit 2017
Totengefluster - Im Neber der Verganglichkeit 2017

Ostatnio dodane

Szukaj

Copyright © 2017 ZoneMetal.PL | GavickPro. All rights reserved.