•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dark Oath - „When Fire Engulfs the Earth”

Dark Oath - „When Fire Engulfs the Earth” - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Ilekroć dany zespół porusza się wokół historii wikingów, północnej mitologii czy bitew, to nieuniknionym jest granie bardziej epickiej odmiany metalu. Schemat jest ten sam, czyli podniosłość, budowanie napięcia oraz tworzenie odpowiedniej otoczki. Nawet kiedy zespół gra melodyjny death metal to tutaj również pojawia się epicka odmiana tego stylu.

Debiutujący w tym roku Dark Oath powstał w 2009 roku z inicjatywy gitarzysty Joel Martinsa i Jose Bertelo. W początkowej fazie skład uzupełniał wokalista Carlos Pereira, basista Emerson Nunes i perkusista Pedro Galvao. Z czasem jednak zespół zaczął się rozwijać i zmianie ulegał również skład.

Najważniejsza zmiana miała miejsce już w 2010 r kiedy to zatrudniono nową wokalistkę w postaci Sara Leitao. Nagle muzyka nabrała nowego wymiaru i zespół stylistycznie zaczął przypominać Amon Amarth, Wintersun czy właśnie Arch Enemy. Wymieniono również sekcję rytmiczną i w odświeżonym składzie nagrano w końcu debiutancki album „When Fire Engulfs the earth”. Choć jest to pierwsza płyta to jednak trzeba przyznać, że zespół zadbał o aspekt techniczny jak i estetyczny. Soczyste i drapieżne brzmienie odgrywa znaczącą rolę. Nadaje płycie ostrości i odpowiedniej mocy. Mimo pewnej agresji, mroku i death metalowej formuły mamy spore ilości ciekawych i wciągających melodii. Dzięki przebojowości album jest łatwy w odbiorze i nie ma tutaj żadnych udziwnień i nie potrzebnych eksperymentów. Co zaskakuje to na pewno wykorzystanie otoczki czysto symfonicznej. Otwierający „Land of Ours” to utwór, który pokazuje co gra portugalski band i czego możemy się spodziewać po tej płycie. Agresja, przebojowość i chwytliwa melodia to dobra mieszanka. Lekkość i taka finezyjność jest łatwa do uchwycenia w „The Tree of Life”. Już sam główny motyw imponuje pomysłowością muzyków. Pinheiro i Martins to właściwie kręgosłup tego zespołu. To ich zagrywki gitarowe napędzają całość i dostarczają sporych emocji. Wystarczy przytoczyć stonowany i epicki „Battle Sons” czy melodyjny „Watchman of Gods” by się o tym przekonać. Na płycie nie brakuje prawdziwych hitów i tutaj aż się prosi wspomnieć o energicznym „Thousands beasts”. Cieszy również chwytliwy „Wrath Unleashed”, który ma coś z Running Wild w swojej konstrukcji. Podobieństwa słychać choćby w początkowej fazie. Co ciekawe zespół nie ma problemów z stworzeniem utworów przesiąkniętych power metal. Dobrym tego przykładem jest tytułowy utwór czy „Vengeful Gods”. Na sam koniec zespół nam zostawia prawdziwy kolos i „Brother's Fall” to taka wisienka na torcie. Tutaj zespół bawi się na całego stosując różnego rodzaju motywy i urozmaicenia. Sam utwór jest bardzo epicki i klimatyczny. Jeden z najciekawszych momentów na płycie, który ma wielki wkład w ostateczny kształt całości.

Portugalski Dark Oath zaprezentował się światu, a ich debiutancki album to prawdziwa uczta dla fanów melodyjnego death metalu, wszelkiego rodzaju epickiego metalu, zwłaszcza dla tych co kochają mitologię i tematykę związaną z wikingami. „When Fire engulfs the Earth” to dopracowana płyta zgranego zespołu, który wie czego chce, który potrafi grać i zaskakiwać ciekawymi pomysłami. Dobry start i oby najlepsze zostawili na kolejne wydawnictwa. Warto zainteresować się Dark Oath i przypilnować ich kariery.

Ostatnio zmieniany
Ocena
(1 głos)

NOWOŚCI

28,15,0,50,1
600,600,60,1,5000,1000,25,2000
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Armageddon
Equilibrium - Armageddon 2016
Over The Past
Legacy Of Emptiness - Over The Past 2017
Enders Doors
Rapheumets Well - Enders Doors 2017
Hymns from Realms Yonder
Netherbird - Hymns from Realms Yonder 2017
Bloodwinter
Wolfchant - Bloodwinter 2017
The Fall Of Olympus
Spartan - The Fall Of Olympus 2017
Miseriae Mundi
Pictura Poesis - Miseriae Mundi 2017
All Shall Burn
Yggdrasil - All Shall Burn 2017
Im neber der Verganglichkeit 2017
Totengefluster - Im Neber der Verganglichkeit 2017

Ostatnio dodane

Szukaj

Copyright © 2017 ZoneMetal.PL | GavickPro. All rights reserved.