•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Rapheumets Well - „The Exim”

Rapheumets Well - „The Exim” - 4.0 out of 5 based on 1 vote

Nie minęły pełne dwa lata od premiery debiutanckiego albumu „Dimensions”, a już przyszedł czas na premierę drugiej płyty, która nosi tytuł „The Exim”. Widać, że zespół opracował swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny. Nie przypadkowo zresztą porównywany jest z Dimmu Borgir czy Fleshgod Apocalypse. Riffy, solówki, czy bogata część symfoniczna dopracowana w najdrobniejszych szczegółach.

W utworze otwierającym Resurrecting The Blood Gate, symfoniczne dźwięki, chórki przeplatają się z brutalnym wokalem Tripp'a King'a, atakując nasze uszy w majestatyczny sposób. W utworze "The Blight of Sotath Shal" krótkie fortepianowe intro, a dalej mamy popis Daniela Presnell'a i Hunter'a Ross'a na swoich gitarach, którzy dostarczają nam porcję solidnego grania oraz Joshua na bębnach i po raz kolejny umiejętnie wplecione są melodie wraz z wokalem kobiecym w tle. W utworze "The Epic of Darmak" jeszcze bardziej imponujący, piękny żeński wokal Annette Greene gwarantuje delikatny balans pomiędzy głosem zniszczenia Tripp'a, zmieniając cały utwór w jeden z najlepszych na tym albumie. "Crucible of Titans" (niesamowite nazwa utworu, nawiasem mówiąc) to potężna dawka mieszanki atmosferycznego i symfonicznego black metalu. "Resurgence" to pieśń pełna melancholii i złości. Tutaj wszyscy trzej wokaliści mają "swoje 5 minut". Po raz kolejny solówki oraz klawisze Aaron'a nie zawodzą i dzięki nim mamy odpowiedni klimat dla utworu. W "Witch Dark Spire" po raz kolejny gitary autorstwa Daniela i Hunter nie zawodzą. Tytułowy utwór "The Exile" oraz "Planetary Cenotaph" poprzez swoją astralną moc i gładki wokal Annette brzmi tutaj niczym anielski duch, co jeszcze bardziej podnosi ogólną jakość albumu.

Trzeba przyznać, że na płycie słychać wiele stylów. Wszystko jest starannie dobrane i dopasowane do siebie w taki sposób, aby płytę mógł posłuchać każdy fan metalu, niezależnie od stylu jaki osobiście preferuje. Pewnie, że są pewne niedociągnięcia, ale są to detale. Jednak w ogólnym rozrachunku są mało istotne. Polecam.

 

Ostatnio zmieniany
Ocena
(1 głos)

NOWOŚCI

28,15,0,50,1
600,600,60,1,5000,1000,25,2000
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Armageddon
Equilibrium - Armageddon 2016
Over The Past
Legacy Of Emptiness - Over The Past 2017
Enders Doors
Rapheumets Well - Enders Doors 2017
Hymns from Realms Yonder
Netherbird - Hymns from Realms Yonder 2017
Bloodwinter
Wolfchant - Bloodwinter 2017
The Fall Of Olympus
Spartan - The Fall Of Olympus 2017
Miseriae Mundi
Pictura Poesis - Miseriae Mundi 2017
All Shall Burn
Yggdrasil - All Shall Burn 2017
Im neber der Verganglichkeit 2017
Totengefluster - Im Neber der Verganglichkeit 2017

Ostatnio dodane

Szukaj

Copyright © 2017 ZoneMetal.PL | GavickPro. All rights reserved.